AKARSU AŞINIM ŞEKİLLERİ
Akarsu aşındırma şekilleri olan devkazanı, vadi, kırgıbayır, peneplen vs. aklınızda kalsın ve diğer yeryüzü şekilleriyle karıştırmayın.
AKARSU AŞINIM ŞEKİLLERİ
Akarsu aşındırma şekilleri olan devkazanı, vadi, kırgıbayır, peneplen vs. aklınızda kalsın ve diğer yeryüzü şekilleriyle karıştırmayın.
KIYI ŞEKİLLERİ
Dalga ve akıntıların kıyılarda yaptığı şekilleri bu hikayede anlattık. Kıyı oku, kıyıseti, falez, tombolo vs.
KARSTİK AŞINIM ŞEKİLLERİ
İlginç ama bir anne mağarada çocuğunu ovalayarak yıkıyor. Kullandığı şampuan dalin. Suyu ibrikte ısıtıyor ve kaynayan su tütüyor. Hikaye için tıklayın.
TERRA ROSSA TOPRAKLARI
Kırmızı rengi olan bu toprakların özelliklerini bir hikaye ile anlattık. Özellikleri basit olsada karıştırmamak için hikayemize göz atın.
VADİ ÇEŞİTLERİ
Kamyon boğaz köprüsünden geçerken ilerdeki çentiği görünce yatık yamaçlı arazide devrilir. İşte böyle bir hikaye ile vadi çeşitlerini öğrenin.
TAŞINMIŞ TOPRAK
Diğer adı azonal topraklar olan bu toprakları güzel bir hikaye ile karşınıza getirdik.
KAYAÇLAR
Bu hikaye ile hangi kayaçlar hangi türden öğreneceksiniz. Hemde birbirine karıştırmadan.
TORTUL TAŞLAR
Tortul taşların hangileri olduğunu unutmadan öğrenin. Bu hikayede kalker, jips, kayatuzu, alçıtaşı vs. anlatılıyor. Şimdi hemen izleyin.


Lise Coğrafya Dergisi öğrencilere hizmet eden ücretsiz sitedir. İçeriğimizin tamamı özgündür. Sitemiz okula yardımcı kaynaktır. Ders notlarımızı, videolarımızı, içeriklerimizi iyi takip edin. Sitemizde ki hiç bir veri kopyalanamaz ve kullanılamaz, ancak kaynak gösterilerek ve bilgi vererek kullanabilirsiniz. Kaynak göstererek kullanma hakkı sadece öğrencilere aittir. Ticari amaçla kopyalanması, basılması, yayınlanması kesinlikle yasaktır.